Connect with us

Inteligenty dom

Dobra kamera do monitoringu w nocy

Dobra kamera do monitoringu w nocy

Sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa domowników i nieruchomości będzie inwestycja w monitoring zewnętrzny. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie stosowane wyłącznie przez zamożne osoby, których domy wyposażone są w wartościowy sprzęt, a wnętrza urządzone z przepychem. Dobra kamera do monitoringu w nocy i za dnia przyda się każdemu. Jest to skuteczny odstraszacz, dzięki któremu zmniejszy się ryzyko włamania i kradzieży. Tym bardziej, jeśli spędzamy sporo czasu poza domem, chcemy w spokoju wyjechać na wakacje całą rodziną.

Jak wybrać kamerę do monitoringu domu?

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru kamer, które umożliwiają monitoring domu – zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Nowoczesne modele pozwalają na podglądanie rejestrowanego wideo na żywo, z dowolnego miejsca, a wszystko to z poziomu laptopa czy smartfona. Kamery IP mogą mieć różną konstrukcję i sposób montażu. Oferują całodobowy monitoring. Przy ich wyborze należy mieć na uwadze parametry takie jak przetwornik, szeroki obiektyw, wysoką rozdzielczość, tryb nocny, łączność bezprzewodową i przewodową, nagrywanie lokalne, możliwość ruchu, dedykowane aplikacje.

Przykładowe kamery do monitoring w nocy

Monitoring w nocy umożliwia kamera Wi-Fi Ezviz C3S, która jest przystosowana do pracy na zewnątrz, odporna na zawilgocenie, zapylenie i skrajne temperatury. Będzie w stanie zarejestrować wideo w wysokiej jakości przez całą dobę, wyposażono ją w detektor uchu. Po zmroku przełącza się automatycznie w tryb nocny, a zasięg jej widoczności wynosi do aż 30 metrów.

Godna polecenia jest również inteligentna kamera z alarmem SOMFY ONE, nagrywająca w rozdzielczości FullHD, z ośmiokrotnym zoomem i dużym kątem widzenia. Posiada filtr podczerwieni, dzięki czemu rejestruje wideo także w nocy. Gdy tylko wykryje jakiś ruch, natychmiast informuje o tym fakcie użytkownika.

Jeśli szukamy relatywnie taniej kamery bezprzewodowej do monitoringu domu w dzień i w nocy, można zdecydować się na model D-Link DCS-P6000LH. Posiada wysokiej jakości sensor i szeroki kąt widzenia, nagrywa wideo w jakości HD, zapewnia podgląd na żywo z poziomu aplikacji czy przeglądarki internetowej. Po wykryciu ruchu i dźwięków, wysyła powiadomienia użytkownikowi.

Popularne