Connect with us

Ogrzewanie

Jak oszczędzić koszty przy zastosowaniu zdalnego sterowania ogrzewaniem podłogowym?

Jak oszczędzić koszty przy zastosowaniu zdalnego sterowania ogrzewaniem podłogowym?

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej popularne. Trudno się temu dziwić, bo choć bywa kosztowne w montażu, to daje większe poczucie komfortu cieplnego i jest tańsze w eksploatacji. Wysokość kosztów można jeszcze bardziej ograniczyć, wystarczy wykorzystać zdalne sterowanie ogrzewaniem podłogowym.

Dlaczego ogrzewanie podłogowe jest tak lubiane?

Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak przewody cieplne zamontowane na betonie, tuż pod podłogą. Mogą być to przewody z wodą ogrzewaną piecem gazowym czy węglowym, mogą to być też elektryczne przewody cieplne. W obu przypadkach jednak cała podłoga staje się powierzchnią grzewczą.

Właśnie dzięki temu, ten sposób ogrzewania jest taki efektywny. Grzanie od dołu powoduje mniejszą cyrkulację powietrza i sprawia, że dużo szybciej czujemy komfort cieplny. To rozwiązanie, że w takich pomieszczeniach czujemy się bardziej komfortowo, bo ciepło od stup jest lepsze dla organizmu człowieka. Co więcej komfort cieplny uzyskujemy przy niższej temperaturze w pomieszczeniu, i już dzięki temu zwykle można zaoszczędzić kilka-kilkanaście procent kosztów ogrzewania domu czy mieszkania.

Jak sterować ogrzewaniem podłogowym by osiągnąć najlepsze efekty?

Ogrzewanie podłogowe samo w sobie obniża koszty utrzymywania odpowiedniej temperatury zimą. Jeszcze lepsze efekty można jednak osiągnąć wybierając zdalne sterowanie ogrzewaniem podłogowym, koszty będą dzięki temu jeszcze niższe. Dzięki temu w łatwy sposób można np. podnieść temperaturę w łazience gdy idziemy się kąpać, lub obniżyć temperaturę w salonie gdy idziemy spać. Zwykle nawet do istniejącej instalacji można dokupić odpowiedni zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym, który pozwoli jeszcze bardziej obniżyć koszty zimą.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne