Connect with us

Ogrzewanie

Sterowniki do zarządzania podłogówką

Sterowniki do zarządzania podłogówką

Coraz więcej inwestorów decyduje się na ogrzewanie podłogowe w swoich domowych wnętrzach, co wiąże się z wieloma korzyściami. Mówić można o komforcie cieplnym ze względu na równomierne rozprowadzanie ciepła. Zaletą będzie też oszczędność energii, łatwiejsza aranżacja wnętrz ze względu na brak grzejników oraz wyższa wartość nieruchomości. Sterowanie podłogówką może być bardzo poste dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Mowa jest tutaj o sterownikach do ogrzewania podłogowego.

Zdalne sterowanie podłogówką i życie od razu staje się prostsze

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak sterować ogrzewaniem podłogowym, aby ułatwić sobie życie i zwiększyć komfort jego użytkowania. Wbrew pozorom nie jest to wasale trudne, wręcz banalnie proste, jeśli posiada się nowoczesny zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Świetnym uzupełnieniem sytemu będą sterowniki do zarządzania podłogówką. Nowoczesne zestawy sterowników, które są kompatybilne z instalacją ogrzewania podłogowego sprawiają, że sterowanie nim staje się szybsze i wydajniejsze. W skład takiego zestawu wchodzą sterownik zaworów termostatycznych, czujniki temperatury i regulatory pokojowe, siłowniki termoelektryczne. Jak wygląda w praktyce sterowanie ogrzewaniem podłogowym? Regulator temperatury/czujnik znajdujący się w pomieszczeniu, wysyła sygnał do listwy sterującej, po osiągnięciu konkretnej temperatury, po czym moduł włącza siłowniki, urządzenie grzewcze i pompę. W zależności od tego czy w pomieszczeniu jest za gorąco lub za zimno, pętla ogrzewania może się zamknąć lub otworzyć.

W przypadku zdalnego sterowania ogrzewaniem podłogowym dane między regulatorem a odbiornikiem przesyłane są za pośrednictwem fal radiowych. Zautomatyzowany system ogrzewania podłogówką odpowiada za sterowanie ilością ciepła emitowanego do pomieszczeń. Zastosowanie nowoczesnych sterowników sprawia, że cały proces przebiega płynnie i sprawnie, użytkownik może kontrolować wysokość temperatury w poszczególnych pomieszczeniach i dostosować ją do swoich bieżących potrzeb, preferencji.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne