Connect with us

Inteligenty dom

Ściemniacz oświetlenia współpracujący z systemem zdalnego sterowania

Ściemniacz oświetlenia współpracujący z systemem zdalnego sterowania

Wiele osób od dawna używa urządzeń takich jak ściemniacz do światła, dzięki czemu możliwe staje się wygodne sterowanie natężeniem oświetlenia. Nie można tego uzyskać w przypadku tradycyjnych włączników światła, co wymaga posiadania różnych jego źródeł – lamp, kinkietów, żyrandoli itd. Dużo praktyczniejszym rozwiązaniem okazuje się być ściemniacz światła, szczególnie w sypialni, pokoju dziecięcym czy na korytarzu. Tak naprawdę to może być on stosowany w dowolnym pomieszczeniu, zgodnie z potrzebami i preferencjami.

Proste i wygodne sterowanie oświetleniem? Postaw na inteligentny ściemniacz zdalny

Bardzo praktycznym rozwiązaniem dla domu okazuje się być system zdalnego sterowania oświetleniem, co zwiększa komfort życia. Ściemniacz jest inteligentnym urządzeniem umożliwiającym precyzyjne sterowanie źródłami światła w całym domu. Można regulować za jego pomocą nie tylko natężenie światła, ale też jego barwę. W zależności od wybranego modelu można wyposażyć się w ściemniacz zapamiętujący poprzednie ustawienia lub taki z wbudowanym czujnikiem ruchu/zmierzchu. W przypadku tych ostatnich można liczyć na pełną automatykę. Stosowanie takich ściemniaczy pozwala na uzyskanie niemałych oszczędności w skali roku, liczonych sięgających nawet 50%. Bez wątpienia wpłynie to korzystnie na stan domowego budżetu, przekładając się na mniejsze rachunki za prąd.

Ściemniacz oświetlenia może być tradycyjny, elektroniczny, transformatorowy. Możliwe jest sterowanie nim na różne sposoby, w tym zdalnie. Najbardziej praktyczne okazuje się być oczywiście zdalne sterowanie oświetleniem. W jego przypadku w zestawie znajduje się pilot, za pomocą którego można sterować oświetleniem za pośrednictwem podczerwieni lub fal radiowych. Przy wariancie zdalnym możliwe jest stworzenie swoich własnych kompozycji i rozwiązań świetlnych. Ściemniacze zdalne można zaprogramować zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami, a po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na pilocie, będzie można szybko powrócić do ustawień.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne