Connect with us

Ogród

Zarządzanie oświetleniem elewacyjnym i ogrodu

Zarządzanie oświetleniem elewacyjnym i ogrodu

Oświetlenie elewacji i ogrodu może być elementem systemu zarządzania, za pomocą którego korzystanie z funkcji oświetleniowych jest jeszcze łatwiejsze. Jakie są najważniejsze zalety takich systemów sterowania?

Lampy montowane na elewacjach oraz w ogrodzie mogą spełniać różne funkcje – mogą poprawiać bezpieczeństwo, ale również mogą pełnić rolę dekoracji. Niezależnie od celu ich montażu, warto zastosować także systemy umożliwiające zarządzanie oświetleniem zewnętrznym, aby korzystanie z niego było jeszcze prostsze i wygodniejsze.

Sterowanie lampami na zewnątrz

Oświetlenie znajdujące się na zewnątrz budynku nie musi być każdorazowo uruchamiane ręcznie. Dzięki nowoczesnym systemom sterowania, które pozwalają na zarządzanie oświetleniem, można robić to znacznie prościej.

Dostępne funkcje:

  • włączanie i wyłączanie oświetlenia z użyciem bezprzewodowych pilotów
  • włączanie i wyłączanie światła na podstawie czujników, na przykład ruchu, zmierzchu – natężenia światła
  • programowanie pracy oświetlenia – włączanie i wyłączanie go w określonych godzinach, dniach
  • zmiana parametrów pracy oświetlenia na bieżąco – także poza domem

Zarządzanie oświetleniem przez telefon

Dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszy się zarządzanie oświetleniem ogrodu oraz elewacji z wykorzystaniem smartfonów. Dedykowane aplikacje, z którymi współpracują systemy oświetleniowe, dają nieograniczone możliwości. Praca systemu bazuje wtedy na połączeniach internetowych i radiowych.

Za pomocą takiego oprogramowania możliwe jest zarządzanie oświetleniem ogrodu z dowolnego miejsca – zarówno podczas przebywania w domu, jak również poza nim, na przykład w trakcie pobytu w pracy, na wakacjach.

Dodatkowo, aplikacje umożliwiają łatwe tworzenie własnych programów oświetlenia, które umożliwiają dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. W rezultacie można jeszcze prościej iluminować ogród i elewację tak, by uzyskać pożądany efekt.

Podsumowując, montaż instalacji umożliwiającej sterowanie oświetleniem elewacji i ogrodu to bardzo dobry wybór. Dzięki takim systemom lampy mogą zarówno włączać się i wyłączać automatycznie, jak również na żądanie – także przez telefon.

Szukasz kontenerów biurowych? Sprawdź ofertę Seabox!

Kontener biurowy

Popularne