Connect with us

Ogród

Zastosowanie czujników wiatru w nawadnianiu ogrodu

Zastosowanie czujników wiatru w nawadnianiu ogrodu

Posiadanie ogrodu przed domem to bardzo duży priorytet. Możemy go bowiem zagospodarować na setki różnych sposobów i cieszyć się każdego dnia piękną zielenią, którą emanować będzie wiele roślin. Regularne nawadnianie ogrodu ważne jest szczególnie w okresie lata, kiedy to mamy do czynienia z bardzo upalną pogodą i zarówno trawnik, jak i prawie wszystkie rośliny, potrzebują wody jeszcze częściej.

Czujniki wiatru

Wiele osób zastanawia się nad zastosowaniem czujników wiatru w ogrodzie i jeszcze większym zautomatyzowaniem obsługi tego miejsca. Anemometry mogą się przydać w momencie, w którym nie ma nas w domu, a trawnik i ogród są w danym momencie zraszane. Czujnik, który wyczuje bardzo silny i porywisty wiatr, przerywa wtedy nawadnianie ogrodu i dzięki temu uniemożliwia wodzie dostanie się w miejsca, które są niepożądane.

Automatyzacja w ogrodzie

Jeśli posiadamy duży i piękny ogród, który jest po części nieosłonięty od wiatru, powinniśmy działać profilaktycznie i zamontować czujniki na swojej posesji. Jak wiadomo silny wiatr jest bowiem w stanie sprawić, że woda służąca do nawadniania trawnika może dostać się w miejsca, w których znajduje się sprzęt elektryczny i wiele innych cennych rzeczy.

program olimpia

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne