Connect with us

Inteligenty dom

Zamykanie rolet jednym przyciskiem. Sterowanie roletami w inteligentnym domu

Zamykanie rolet jednym przyciskiem. Sterowanie roletami w inteligentnym domu

Rolety zewnętrzne są popularnym dodatkiem do okien. Dzięki nim można nie tylko ochronić się przed wzrokiem innych osób, zmniejszyć nasłonecznienie wnętrz, ale również skutecznie chronić się przed włamaniami. Co więcej, obsługa rolet wcale nie musi być czasochłonna. Teraz można robić to jednym przyciskiem!

Dzięki nowoczesnym instalacjom typu inteligentny dom można jeszcze łatwiej korzystać z budynku oraz jego wyposażenia. Takie systemy umożliwiają także otwieranie i zamykanie rolet na bazie dedykowanych siłowników oraz sterowników. Co ważne, montaż takiej instalacji wcale nie musi oznaczać konieczności kucia w ścianach, ponieważ może bazować na łączności bezprzewodowej.

Dlaczego warto zainwestować w system sterowania rolet?

Zewnętrzne rolety okienne są bardzo praktyczne, jednak ich ręczna obsługa może być kłopotliwa. W tym przypadku konieczne jest codzienne otwieranie i zamykanie rolet przed wyjściem z domu i po powrocie, a także rano i wieczorem. To zatem sporo pracy, gdy dom jest większy i w każdym jego oknie zamontowano roletę.

Jest jednak alternatywne rozwiązanie – sterowanie roletami odbywające się na bazie systemów automatyki.

Zalety automatyki rolet:

  • oszczędność czasu
  • większe bezpieczeństwo
  • opcja współpracy z czujnikami zmierzchu
  • możliwość sterowania w domu i poza nim
  • funkcja symulowania obecności domowników

Sterowanie roletami – przewodowo i bezprzewodowo

Za pomocą inteligentnych systemów sterowania roletami można otwierać je i zamykać jednym przyciskiem – nie tylko przewodowo, ale również z wykorzystaniem pilotów oraz aplikacji dedykowanych na telefony komórkowe.

Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszy się właśnie ta druga opcja, a dokładnie sterowanie roletami odbywające się na bazie aplikacji. Wystarczy tylko podłączenie do internetu, aby można było otwierać i zamykać rolety z dowolnego miejsca na ziemi. Przykładowo, rolety można otworzyć automatycznie o poranku, zamknąć przy wyjeździe do pracy, otworzyć przy powrocie do domu, a potem ponownie zamknąć wieczorem – wystarczy tylko naciśnięcie jednego przycisku na swoim telefonie.

Warto więc wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu obsługa rolet jest znacznie prostsza, wygodniejsza i oszczędza czas!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne