Connect with us

Monitoring

Nadzorowanie domu przez telefon – monitorowanie zdalne

Nadzorowanie domu przez telefon - monitorowanie zdalne

Okres urlopowy to czas zasłużonego wypoczynku, ale niestety też okres największej aktywności włamywaczy. Rozwiązaniem może być profesjonalny system monitoringu, obsługiwany przez profesjonalną firmę. Jest też tańsza alternatywa- monitoring zdalny.

Czy monitoring zdalny ma sens?

Wiele osób uznaje, że najlepszą ochroną przed włamaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy. Jednak afiszowanie się z chęcią ochrony swojej posesji może odnieść odwrotny skutek i jeszcze bardziej zachęcić złodziei do odwiedzenie takiego domostwa.

Alternatywą dla takiego rozwiązania może być monitoring domu na komórce. Dyskretnie zainstalowane kamery na dworze, a nawet we wnętrzu domu, mogą być równie skuteczne. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na komórce dostaniemy powiadomienie w sytuacji, gdy kamery wykryją jakikolwiek ruch na naszej posesji. Mając podgląd na podwórko i wnętrze domu możemy odpowiednio wcześnie powiadomić odpowiednie służby.

Co jest potrzebne by uruchomić zdalny monitoring.

By uruchomić najprostszy system monitoringu wystarczy zainwestować w kilka kamerek. Konieczne też będzie łącze internetowe w domu oraz smartfon. Następnie taki zestaw można połączyć ze sobą za pomocą jednej z wielu dostępnych aplikacji, część z nich jest nawet darmowa.

Popularne