Connect with us

Inteligenty dom

Sterowaniem zegarem astronomicznym – zdalne oświetlenie ogrodu

Sterowaniem zegarem astronomicznym - zdalne oświetlenie ogrodu

Przestrzeń ogrodowa również musi zostać odpowiednio doświetlona, aby możliwe było bezpieczne i sprawne poruszane się po posesji. Źródła światła zapewniają ochronę przed potencjalnymi złodziejami, włamywaczami. Pełnią one też funkcję dekoracyjną. Już samo zainstalowanie oświetlenia ogrodowego zwiększa komfort użytkowania, ale można jeszcze bardziej ułatwić sobie życie, wybierając zdalne zarządzanie oświetleniem ogrodu. Rozwiązanie to gwarantuje nie tylko wygodę ale też oszczędności.

Zdalne zarządzanie oświetleniem zewnętrznym dzięki zegarowi astronomicznemu

Zdalne oświetlenie ogrodu coraz bardziej wypiera tradycyjne włączniki ze względu na to, że dużo wygodniej jest sterować oświetleniem ogrodowym bez konieczności wychodzenia z domu, szczególnie przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Popularne są czujniki zmierzchowe, czasowe i ruchowe, które służą do sterowania oświetleniem ogrodu. W przypadku czujników zmierzchowych źródła światła są automatycznie włączane po zmroku. Można nawet połączyć system z dzwonkiem do drzwi czy furtką wejściową. Bardzo praktyczne będzie samoczynne uruchamianie się konkretnych źródeł światła, dopiero po wykryciu ruchu, a następnie jego wyłączenie, gdy nikogo nie będzie w pobliżu. Kolejnym ułatwieniem jest inteligentne sterowanie za pomocą pilota radiowego, Internetu czy telefonu.

Ciekawym rozwiązaniem jest sterowanie oświetleniem ogrodowym przy pomocą zegara astronomicznego, czyli zgodnie z fazami księżyca. Tego typu zegary sterujące działają zgodnie z porami roku, położeniem geograficznym, wschodami i zachodami słońca. Na podstawie tych danych zegar astronomiczny włącza lub wyłącza poszczególne źródła światła w ogrodzie. Zegary astronomiczne działają podobnie jak automaty zmierzchowe z tą różnicą, że nie wymagają stałego dostępu do światłą naturalnego. Te innowacyjne urządzenia codziennie zbierają dane i na ich podstawie obliczają to, kiedy dokładnie ma zostać włączone i wyłączone oświetlenie ogrodowe. Zegar astronomiczny samoczynnie wyznacza dobowe punkty uruchamiania źródeł światła.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne