Connect with us

Monitoring

Niania elektroniczna z kamerą i monitorem wifi

Niania elektroniczna z kamerą i monitorem wifi

Wśród młodych mam ogromną popularnością cieszą się nianie elektroniczne, które mocno ułatwiają im życie i pozwalają zająć się w spokoju codziennymi obowiązkami, gdy pociecha smacznie śpi w swoim pokoju. Mogłoby się wydawać, że taka niania elektroniczna z kamerą jest zbędnym wydatkiem, ale dla wielu ten niepozorny gadżet jest bardzo praktyczny i potrzebny.

Elektroniczna niania – czy rzeczywiście warto w nią zainwestować?

Całodobowy monitoring w pokoju dziecka umożliwia niania elektroniczna. Chodzi tutaj o urządzenie, które ma wbudowaną kamerę i monitor wifi. Nianie elektroniczne działają na zasadzie fal radiowych, które umożliwiają przesyłanie dźwięków pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. W nowoczesnych modelach przesyłany jest także obraz i można na bieżąco sprawdzać, co dzieje się właśnie w pokoju dziecka. Rodzic zyskuje narzędzie do podsłuchiwania i podglądania śpiącej smacznie pociechy, dzięki czemu nie musi co chwilę zaglądać do pokoju i jej przeszkadzać. Co więcej, za pomocą takiej elektronicznej niani możliwe staje się komunikowanie z pociechą, mówienie do niej, będąc w zupełnie innym pomieszczeniu. Dziecko nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z rodzicem, gdyż to właśnie jego głos działa kojąco, zwiększa poczucie bezpieczeństwa, uspokaja i pozwala ponownie zasnąć. Mama w tym czasie może wykonywać swoje obowiązki domowe czy odpoczywać w innym pokoju. Takie rozwiązanie jest niezwykle pomocne zarówno w domowym zaciszu, jak i na wyjazdach. Warto z niego skorzystać szczególnie w przypadku dużego domu, pracy zdalnej. Można je polecić każdej mamie, która pragnie zwiększyć swój komfort psychiczny, Nie musi zamartwiać się ciągle tym, co robi jej pociecha, czy czegoś jej nie brakuje.

Wybierając nianię elektroniczną, należy mieć na uwadze to, czy zastosowano w jej przypadku bezprzewodową technologię, na jakiej częstotliwości działa. Wyświetlacz powinien być relatywnie duży i kolorowy. Istotna będzie regulacja głośności, dwukierunkowa komunikacja między nianią a kamerą, czujnik temperatury, zoom cyfrowy, duży zasięg.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne