Connect with us

Monitoring

Jaką pojemność dysku wybrać do zapisu danych z monitoringu?

Jaką pojemność dysku wybrać do zapisu danych z monitoringu?

Dyski twarde używane w systemach monitoringu muszą charakteryzować się bardzo szczególnymi cechami. Nie mogą to być urządzenia wybrane przypadkowo, ponieważ w takim wypadku zapis z monitoringu zostanie zrealizowany niepoprawnie.

Najważniejsze cechy

Czym jednak konkretnie powinien się taki dysk charakteryzować? Na co powinno się zwracać uwagę, gdy wybiera się dysk do zapisu danych z monitoringu?
Dysk tego typu musi być przede wszystkim zaprojektowany tak, aby mógł pracować przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dodatkowo musi to być dysk odporny na wstrząsy, a także na wysokie temperatury i obciążenia. Na koniec warto pamiętać także o tym, że musi to być dysk posiadający odpowiednią pojemność.

Co trzeba wziąć pod uwagę?

Wybierając dysk do monitoringu, warto również wziąć pod uwagę to, w jakim konkretnie będzie on pracował środowisku. Kluczowe w tym wypadku jest np. to, ile kamer liczy sobie dany system, jaka jest ich rozdzielczość, a także co najważniejsze, jakie jest bitrate realizowanych nagrań. Na koniec dobrze jest też zastanowić się nad tym, przez jak długi czas realizowane nagrania będą archiwizowane, co będzie miało niezwykle duży wpływ na to, jak dużej pojemności trzeba będzie kupić dysk.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne