Connect with us

Inteligenty dom

Nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji

Nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji

Piękny ogród nie musi być bardzo wymagający w utrzymaniu. Dzięki innowacyjnym systemom automatyki można zarządzać nim także za pomocą smartfona!

Piękne kobierce kwiatów, gęste krzewy, zdrowe drzewa dające dorodne owoce – utrzymanie własnego ogrodu wymaga wiedzy, umiejętności, ale również czasu. By dbanie o zieleń wokół domu było jeszcze łatwiejsze, powstała automatyka ogrodowa, z którą można stworzyć prawdziwie inteligentny ogród.

Zdalne nawadniane ogrodu

Jedną z podstawowych funkcji oferowanych przez automatykę ogrodową jest zdalne nawadnianie ogrodu. System ten bazuje na wykorzystaniu specjalnych zraszaczy, które uruchamiają się automatycznie w określonych porach, by podlać rośliny.

Takie systemy pozwalają na dużą oszczędność czasu, pracy, ale również wody, ponieważ uruchamiają one nawadnianie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Dzięki wyposażeniu w zestaw czujników mogą automatycznie dobrać ilość wody oraz czas podlewania roślinności.

Dane pobierane przez czujniki:

  • wilgotność gleby,
  • temperatura,
  • natężenie światła.

Wobec tego zdalne nawadnianie ogrodu nie tylko jest wygodne, ale jednocześnie daje pewność, że kwiaty, krzewy i drzewa zawsze będą zaopatrzone w odpowiednią dawkę wody.

Steruj nawadnianiem ogrodu przez internet

W sprzedaży dostępne są także zaawansowane systemy, za pomocą których możliwe jest sterowanie nawadnianiem za pośrednictwem internetu przez swój smartfon. Wtedy wystarczy tylko dostęp do sieci, aby obsługiwać automatykę ogrodową z dowolnego miejsca na świecie.

Sterowanie nawadnianiem przez internet powoduje, że użytkownik może nie tylko uruchamiać zraszacze jednym przyciskiem na swoim smartfonie, ale również pozwala na łatwiejsze tworzenie programów nawadniania na bazie prostej w obsłudze aplikacji.

Wobec tego inwestycja w system umożliwiający zdalne nawadnianie ogrodu, także za pomocą aplikacji mobilnych, to korzystny wybór. To nie tylko komfort i oszczędność czasu, ale także jeszcze piękniejsza zieleń wokół domu!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne