Connect with us

Inteligenty dom

Smartphon jako inteligentny pilot

Smartphon jako inteligentny pilot

Każdy z pewnością dobrze wie, że można kupić uniwersalnego pilota, którym możliwe będzie obsługiwanie wielu urządzeń. W praktyce bywa jednak z tym różnie i często nie jest on kompatybilny z posiadanym sprzętem RTV. Można pójść o krok dalej i zdecydować się na inteligentny pilot. Nie chodzi tutaj jednak o ten klasyczny, ale w formie telefonu. Nasze smartfony są na tyle innowacyjnymi urządzeniami, że można wykorzystać je do zarządzania domem, a dokładniej do sterowania sprzętem elektronicznym.

Czy smartfon może stać się pilotem do telewizora? Jak najbardziej!

W celu ułatwienia sobie życia warto wprowadzić do swojego domowego zacisza inteligentne rozwiązania. Przy tak ogromnym postępie technologicznym jest w czym wybierać. Przykładem będzie zarządzanie domem z telefonu, czyli zdalne sterowanie różnymi elementami wyposażenia z dowolnego miejsca. Jest to niezwykła wygoda i oszczędność czasu. Większość z nas nie rozstaje się ze swoim mobilnym urządzeniem w postaci smartfona, w którym drzemie ogromny potencjał. Obecnie możliwe jest wykorzystanie go nawet jako pilota. Wystarczy zainstalować na nim odpowiednią aplikację, aby stał się uniwersalnym pilotem do sterowania przeróżnymi urządzeniami audio/wideo. Odbywa się to za pomocą portu podczerwieni lub przy wykorzystaniu łączności Wi-Fi. Jeśli posiadamy inteligentny telewizor, to warto skorzystać z możliwości obsługiwania go z poziomu swojego smartfona, co jest niezwykle praktyczne. Wystarczy kilka kliknięć na ekranie dotykowym, aby zmienić ustawienia, przełączyć kanał, ściszyć lub wyłączyć urządzenie całkowicie.

Obecnie telewizory wykorzystywane są przede wszystkim do przeglądania zasobów internetowych. Pozwalają na oglądanie filmów z Sieci, z popularnych serwisów typu Netflix. Wystarczy, że telewizor i smartfon będą podłączone do tej samej sieci domowej, aby możliwe było sparowanie urządzeń. Renomowani producenci telewizorów wyszli użytkownikom naprzeciw, tworząc dedykowane aplikacje, przystosowane do konkretnych modeli urządzeń. Pozwalają one na sterowanie sprzętem z poziomu smartfona bez żadnych dodatkowych opłat.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne