Connect with us

Inteligenty dom

Sterowanie oświetleniem za pomocą telefonu

Sterowanie oświetleniem za pomocą telefonu

Każdorazowe podchodzenie do źródła światła w celu włączenia i wyłączania go bez wątpienia jest męczące i czasochłonne. Można jednak ułatwić sobie życie, decydując się na oświetlenie sterowane telefonem. Jest to jedno z kolejnych nowoczesnych rozwiązań, dzięki któremu dom staje się inteligentny. Z poziomu jednego urządzenia mobilnego możliwe jest sterowanie wszystkimi źródłami światła w całym domu, niezależnie od tego, w którym pomieszczeniu akurat przebywamy.

Zdalne sterowanie oświetleniem z telefonu – postaw na innowacyjne rozwiązania dla Twojego domu

Smartfony mają już nawet małe dzieci, ale nie jest to jedynie gadżet służący do zabawy, komunikowania się z innymi. Nowoczesne telefony posiadają przeróżne możliwości i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Smartfon może stać się pilotem do sterowania oświetleniem. Jest to niezwykle wygodne, proste i intuicyjne, przekłada się na mniejsze rachunki. Korzystanie z oświetlenia jeszcze nigdy nie było tak przystępne – wystarczy mieć przy sobie smartfon i palcem wybrać na jego ekranie konkretne ustawienia, zgodnie ze swoimi bieżącymi potrzebami i preferencjami. Nie trzeba odrywać się od tego, co właśnie robimy, odchodzić od komputera ani wstawać z łóżka. Poszczególne źródła światła w domu można tak zaprogramować, aby włączały się o konkretnej godzinie lub zmniejszały natężenie światła czy nawet jego barwę.

Jako, że wiele osób ma tendencję do niewyłączania źródła światła w pomieszczeniach, w których nie przebywają i zapominania o tym, zdalne sterowanie oświetleniem z poziomu smartfona pozwoli szybko rozwiązać ten problem. Dodatkową zaletą tego innowacyjnego rozwiązania będzie mniejsze zużycie energii elektrycznej, czyli niższe rachunki za prąd. Nie trzeba martwić się, będąc poza domem, że zostawiliśmy zapalone gdzieś światło, co naraża nas na dodatkowe koszty. Za pomocą jednego przycisku na telefonie możliwe staje się wyłączenie całego oświetlenia, w dosłownie każdym pomieszczeniu. Można tak zaprogramować system, że będzie on automatycznie wyłączał źródła światła o konkretnych godzinach.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne