Connect with us

Monitoring

Ile kosztuje monitoring domu jednorodzinnego?

Ile kosztuje monitoring domu jednorodzinnego?

Dobrej jakości zestaw do monitoringu domu jest zawsze mile widziany, szczególnie jeśli chcemy spać spokojnie i nie martwić się o to, że w tym czasie na posesję wtargnie nieupoważniona osoba.

Monitoring domu – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Posiadanie monitoringu domu daje poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, zakup gotowego zestawu nie wiąże się z koniecznością nadwyrężenia budżetu. Nowoczesne systemy dostępne są w cenie już kilkuset złotych. Na taki sprzęt składają się kamery, rejestrator, zasilacz, dysk. Kluczowe będzie wybranie odpowiedniego modelu kamery, zwrócenie uwagi na jej obudowę, obiektyw. Dobra kamera do monitoringu w nocy powinna być w stanie rejestrować wideo w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu będziemy mogli dostrzec wszystkie szczegóły. Do tego dochodzi stabilizator obrazu, komunikacja głosowa, filtr podczerwieni, integracja z alarmami. Koszt zakupu urządzenia wyposażonego w tego typu funkcje wynosi średnio 400-500 złotych. Dysk twardy do rejestratora o pojemności 1 TB kosztuje średnio 250-300 złotych, a w przypadku 2 TB trzeba dopłacić kolejne 100-200 złotych. Rejestrator będący w stanie obsłużyć cztery kamery i jeden dysk kosztuje 150-200 złotych. Potrzebne będą jeszcze zasilacze do kamer. Te klasyczne z listwami zasilającymi dostępne są za kilkadziesiąt złotych. Z kolei ceny modeli buforowych z akumulatorem zaczynają się od 100 złotych.

W przypadku monitoringu zasada jest taka, że wyższa cena przekłada się na lepszą jakość. Najtańsze zestawy w postaci czterech kamer i dysku o pojemności 1000 GB można kupić już za nieco powyżej 600 złotych. Warto jednak mieć na uwadze producenta. Za produkty renomowanych marek trzeba zapłacić więcej, ale zwykle są one bardziej niezawodne.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne