Connect with us

Inteligenty dom

Czy możliwa jest instalacja systemu zdalnej obsługi rolet bez remontu w domu?

Czy możliwa jest instalacja systemu zdalnej obsługi rolet bez remontu w domu?

Rolety zewnętrzne zamontowane w domu zapewniają nie tylko prywatność, ale mogą stanowić ważny element bezpieczeństwa budynku, redukując ryzyko włamań i kradzieży. Dodatkowo, dzisiaj można zamontować rolety ze zdalną obsługą. Czy trzeba wtedy przygotować się na kłopotliwy remont?

Sterowanie roletami okiennymi, a także sterowanie żaluzjami może odbywać się za pomocą inteligentnych systemów automatyki, które podłączone są do siłowników, silniczków oraz elementów odbiorczych. To duża wygoda, oszczędność czasu i większe bezpieczeństwo.

Zdalne sterowanie roletami w domu

Rolety sterowane elektrycznie są bardzo wygodne, ponieważ nie wymagają każdorazowego opuszczania i podnoszenia ich ręcznie. Mogą także współpracować z czujnikami pogodowymi, instalacją grzewczą oraz klimatyzacyjną.

Dla jeszcze większego komfortu najczęściej montuje się system zdalnej obsługi rolet, który sterowany jest za pomocą bezprzewodowych pilotów, a nawet komputerów oraz dedykowanych aplikacji mobilnych.

Zalety zdalnego sterowania roletami:

  • łatwe sterowanie roletami, żaluzjami,
  • możliwość sterowania z dowolnego miejsca,
  • większy komfort na co dzień,
  • poprawa bezpieczeństwa,
  • oszczędność czasu.

Czy do zamontowania inteligentnych rolet konieczny jest remont?
Jedną z obaw osób, które chcą zdecydować się na inteligentne rolety, jest konieczność przeprowadzenia remontu całego domu. Tego typu systemy nie wymagają jednak skomplikowanego montażu.

Dotyczy to w szczególności tych systemów, które łączą się z siecią internetową w domu. W takim przypadku użytkownik może obsługiwać inteligentne rolety oraz żaluzje z poziomu swojego komputera, smartfona albo tabletu, uzyskując dostęp do szerokiej gamy funkcji.

Wobec tego system sterowania żaluzjami i żaluzjami wcale nie wymaga remontu – teraz można założyć go także bez prowadzenia złożonych prac instalacyjnych, a sterowanie może odbywać się na bazie komputera lub urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne