Connect with us

Inteligenty dom

Inteligenta żarówka – czy warto kupić?

Inteligenta żarówka - czy warto kupić?

Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu z elektroniką, aby przekonać się, jak wiele mamy do wyboru rodzajów żarówek. Coraz popularniejsze są inteligentne żarówki, które podnoszą komfort życia i przynoszą niemałe oszczędności domostwu. Taka żarówka smart jest oczywiście droższa od tych tradycyjnych, powszechnie dostępnych. Pojawia się pytanie, czy warto dopłacić do takiego innowacyjnego rozwiązania.

Inteligenta żarówka Wifi – poznaj jej możliwości i zalety

Żarówka inteligentna to praktyczne rozwiązanie, pozwalające na zdalne kontrolowanie oświetleniem w dowolnym pomieszczeniu. Zwykle mowa jest o żarówkach LED, które posiadają nieprzeciętą żywotność i wyróżniają się niskim poborem prądu. Wszystko to przekłada się na niemałe oszczędności przy długotrwałym użytkowaniu. Inteligentna żarówka Wifi jest w stanie samoczynnie włączyć się i dostosować intensywność światła. Oświetleniem można sterować z poziomu urządzenia mobilnego typu smartfon czy laptop. Jest to wobec tego duże ułatwienie i wygoda. Niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdujemy, możemy sterować dosłownie każdym źródłem światła w swoim domu. Jeśli szukamy rozwiązania ekologicznego i energooszczędnego, jak najbardziej warto zainwestować w żarówki smart. Można je zaprogramować w taki sposób, aby włączały i wyłączały się o konkretnych godzinach.

Na rynku dostępne są nawet inteligentne żarówki z głośnikiem, systemem monitoringu, czujnikiem ruchu, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań domowników. Pomimo wyższych kosztów inwestycyjnych, ceny żarówek Wifi nie są wygórowane. Najtańsze modele można kupić już za 50 złotych. Zdalne sterowanie oświetlenie jest podstawową funkcją tego typu żarówek, ale na tym funkcjonalności się nie kończą. Można za ich pomocą zmieniać barwę i natężenie światła, zaplanować ich pracę zgodnie ze swoimi preferencjami. Nowoczesne modele wyposażone są nawet w miernik zużycia energii elektrycznej, co pozwala na kontrolowanie kosztów i oszacowanie wydatków. Smart żarówki można synchronizować z przeróżnymi urządzeniami domowymi, łącznie z telewizorem.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne