Connect with us

Inteligenty dom

Jak działa automatyczny system sterowania roletami?

Jak działa automatyczny system sterowania roletami?

Inteligentny dom to wygoda, oszczędność oraz bezpieczeństwo. Za pomocą zaawansowanych systemów automatyki można dziś sterować wszystkim, również roletami oraz żaluzjami. Jak działa taki system sterowania?

Rolety zewnętrzne poprawiają bezpieczeństwo budynku, ponieważ mogą działać jak zapora antywłamaniowa. Dodatkowo, zapewniają większą prywatność i chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem się pomieszczeń w lecie oraz ubytkami ciepła zimą.

Jak odbywa się sterowanie roletami?

Zamontowane w domu oraz w innych obiektach rolety i żaluzje zewnętrzne mogą być obsługiwane ręcznie, jednak obecnie coraz więcej inwestorów decyduje się na inteligentne rolety i żaluzje, czyli na systemy, które bazują na automatyce.

Sterowanie roletami może odbywać się:

  • przewodowo
  • bezprzewodowo

W przypadku sterowania przewodowego konieczne jest wykonanie specjalnej instalacji łączącej rolety z systemem zarządzania ich pracą. Dlatego znacznie łatwiejsze w instalacji jest bezprzewodowe sterowanie roletami i żaluzjami, ponieważ nie wymaga skomplikowanego montażu.

Jak działa automatyka do rolet?

Aby zautomatyzowany system sterowania żaluzjami i roletami zadziałał, konieczne jest zamontowanie odpowiednich kontrolerów i sterowników, które opierają się na technologii radiowej. Wybrane systemy wykorzystują również lokalną sieć internetową, dlatego można korzystać z nich za pośrednictwem komputerów i urządzeń mobilnych – smartfonów czy tabletów.

Dużą zaletą automatyki jest możliwość przystosowania jej do swoich potrzeb. Można zatem zaprogramować ją tak, aby opuszczała i podnosiła rolety o określonej porze dnia lub na żądanie.

System może współpracować z czujnikami pogody – czujnikami klimatycznymi i automatycznie zmieniać pozycję rolet w zależności od aury. Można także korzystać z dodatkowych opcji, na przykład symulowania obecności domowników, co zmniejsza ryzyko włamań i kradzieży podczas pobytu na wakacjach lub innego dłuższego wyjazdu.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne