Connect with us

Monitoring

Jak podłączyć mikrofon do kamery IP?

Jak podłączyć mikrofon do kamery IP?

Kamera IP zamontowana w domu lub w firmie znacznie podwyższa poziom bezpieczeństwa. Monitoring może opierać się jednak nie tylko na rejestracji obrazu, ale również dźwięku. W jaki sposób podłączyć mikrofon do kamery IP?

Aby za pomocą kamery IP rejestrować zarówno obraz, jak i dźwięk z jej otoczenia, wystarczy zamontowanie mikrofonu. W ten sposób można uzyskać dodatkowe informacje, które także mogą być kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa w budynku i w jego otoczeniu.

Jaki mikrofon do kamery wybrać?

Aby zamontować mikrofon do kamery, konieczne jest wybranie odpowiedniego modelu. Dzisiaj najczęściej stosowane są mikrofony wyposażone w końcówki pozwalające na bezpośrednie podłączenie do kamery IP, dlatego instalacja jest bardzo prosta i szybka.

Montaż mikrofonu do kamery IP – krok po kroku:

  • zlokalizowanie kabla wejścia audio do kamery
  • zastosowanie przejściówki w przypadku starszych kamer
  • podłączenie mikrofonu
  • podłączenie końcówki zasilania
  • podłączenie końcówki zasilania mikrofonu do zasilacza

Również mikrofon może posiadać oddzielne zasilanie w zależności od modelu. W nowszych mikrofonach nie ma także potrzeby stosowania przejściówek.

Zastosowanie mikrofonu pozwala zatem na poszerzenie funkcjonalności kamery. Dodatkowy mikrofon jest przy tym niedużym wydatkiem, dlatego też warto zdecydować się na jego dokupienie tam, gdzie chcemy rejestrować nie tylko obraz, ale także dźwięk.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne