Connect with us

Monitoring

Monitoring domu: przewodowy czy bezprzewodowy?

Monitoring domu: przewodowy czy bezprzewodowy?

Za pomocą monitoringu domu można znacznie podwyższyć poziom bezpieczeństwa domowników oraz mienia. Na rynku znajduje się obecnie szeroka gama różnych systemów monitoringowych. Czy warto zdecydować się na klasyczny system przewodowy, a może na ten działający bezprzewodowo?

Główne elementy domowego systemu monitoringu to kamera oraz rejestrator. Mogą być one połączone specjalnymi przewodami lub też bazować na technologiach bezprzewodowych WiFi. Przede wszystkim warto zacząć od tego, że zarówno przewodowy, jak i bezprzewodowy monitoring domu mogą zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa. Kluczowe jest jednak takie dobranie systemu, który będzie pasował do konkretnego miejsca montażu.

Monitoring przewodowy

W tym przypadku konieczne jest przygotowanie bardziej złożonej instalacji, co może także podwyższyć koszty monitoringu domowego. Podstawa to wykonanie odpowiedniego okablowania, które będzie łączyło ze sobą elementy systemu.

Właśnie dlatego przewodowa kamera do domu to najlepszy wybór jeszcze na etapie wykańczania budynku lub też w trakcie jego generalnego remontu, gdy można kuć w ścianach, a potem odpowiednio wykończyć nawierzchnie.

Dużą zaletą takiego typu monitoringu jest jego niezawodne działanie – także na dużych odległościach. Gdy zatem tworzy się system monitoringu w dużym domu, takie rozwiązanie może być najkorzystniejsze.

Monitoring bezprzewodowy

Druga opcja to bezprzewodowy monitoring domu, który dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Zalety monitoringu bezprzewodowego:

  • brak potrzeby kucia w ścianach
  • bezprzewodowa łączność
  • łatwa i szybka instalacja
  • niższe koszty monitoringu

Przy realizacji takiego systemu trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że bezprzewodowe kamery mają ograniczony zasięg, dlatego też takie rozwiązania dedykowane są przede wszystkim do mniejszych przestrzeni, w których odległości pomiędzy kamerami a rejestratorem nie są zbyt duże.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne