Connect with us

Monitoring

Monitoring trasy i lokalizacja pojazdów – rejestratory trasy dla firm

Monitoring trasy i lokalizacja pojazdów – rejestratory trasy dla firm

Dzięki nowoczesnym funkcjom monitoringu tras oraz lokalizacji pojazdów firmy działające w branży transportowej mogą pracować jeszcze efektywniej.

Bazujące na technologii GPS rejestratory trasy są dzisiaj coraz częściej montowane w samochodach należących do firm transportowych, a także realizujących swoje usługi z wykorzystaniem firmowej floty.

Rejestrator trasy – jak działa?

Rejestratorami trasy nazywa się specjalne urządzenia wykorzystujące technologię GPS, za pomocą których możliwe jest lokalizowanie auta. Dzięki współpracy z dedykowanym oprogramowaniem komputerowym w kategorii TMS (Transportation Management System) oferują szeroką gamę funkcjonalności wspierających działalność.

Rejestratory pozwalają na:

  • śledzenie obecnej trasy przejazdu
  • odtworzenie tras przejazdu po ich zakończeniu

Zamontowany w samochodzie rejestrator umożliwia zatem stały monitoring trasy dzięki GPS. Dodatkowo, gromadzi on także bardzo szczegółowe informacje, na przykład związane z prędkością jazdy, czasem i miejscem postojów.

Jakie są zalety zakupu rejestratorów trasy?

Dzisiaj coraz więcej firm wdraża rejestratory trasy w samochodach flotowych. To nie tylko dobry wybór do pojazdów ciężarowych, lecz także dostawczych i osobowych, na przykład wykorzystywanych przez mobilnych serwisantów, przedstawicieli handlowych.

Dla firmy monitoring pojazdów to przede wszystkim dostęp do informacji o każdym samochodzie, a przez to łatwiejsza analiza tras, a także wykrywanie nadużyć, na przykład nieuprawnionego zboczenia z wyznaczonej trasy. Także umożliwia szybką reakcję na komplikującą się sytuację na drogach.

Taka inwestycja pozwala więc na wydatne zmniejszenie kosztów, zdyscyplinowanie pracowników, a także pomaga w dążeniu do jeszcze większych zysków.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne