Connect with us

Porady

Jak podłączyć zdalny włącznik oświetlenia?

Jak podłączyć zdalny włącznik oświetlenia?

Zdalny włącznik oświetlenia pozwala na łatwe uruchamianie artykułów oświetleniowych na zewnątrz oraz we wnętrzach. W jaki sposób go podłączyć?

Nowoczesne sterowniki oświetlenia oferują szeroką gamę funkcjonalności. Za ich pomocą można uruchamiać pojedyncze światło lub kilka świateł za pomocą pilota. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w domu, jak również w firmie, na przykład na hali produkcyjnej. Warto zaznaczyć, że włączniki bezprzewodowe tego typu mogą również służyć do sterowania innymi urządzeniami, na przykład roletami, alarmem.

Jaki włącznik oświetlenia wybrać?

Do wyboru są różne modele zdalnych włączników oświetlenia. Najprostszym rozwiązaniem jest zdalny włącznik oświetlenia wyposażony w radiowy odbiornik montowany bezpośrednio w obudowie oprawy lub w puszce instalacyjnej.

W sprzedaży dostępne są także urządzenia wymagające ingerencji w przewody. Wtedy montaż sterowników światła jest już nieco bardziej wymagający. Jak należy go wykonać?

Podłączenie włącznika oświetlenia – krok po kroku:

  • rozłączenie albo rozcięcie przewodu prowadzącego do oświetlenia,
  • przygotowanie końcówek przewodów,
  • podłączenie przewodu z sieci 230V pod AC IN i przewodu do urządzenia 230V pod AC OUT w sterowniku,
  • podłączenie dopasowanych przewodów żyłami – niebieski N i brązowy L do sterownika.

Wobec tego zdalny włącznik oświetlenia to przydatne rozwiązanie w wielu instalacjach. Zamontowanie takiego włącznika pozwala na łatwe korzystanie z artykułów oświetleniowych za pomocą bezprzewodowego pilota.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne