Connect with us

Inteligenty dom

Jak zadbać o bezpieczeństwo osoby starszej samotnie mieszkającej w domu?

Jak zadbać o bezpieczeństwo osoby starszej samotnie mieszkającej w domu?

Senior samotnie mieszkający w domu jest narażony na wiele ryzykownych sytuacji. W jaki sposób można zadbać o jego bezpieczeństwo dzięki nowoczesnej technologii?

Samotnie mieszkające starsze osoby są dzisiaj powszechnym zjawiskiem. Aby zapewnić seniorowi systematyczną pomoc, warto odwiedzać go regularnie lub skorzystać z usług opiekunki, gdy częste wizyty nie są możliwe. Dodatkowo z pomocą przychodzi również nowoczesna technologia.

Bezpieczny dom dla seniora

Brak przeszkód architektonicznych, specjalnie przystosowana łazienka, drzwi antywłamaniowe, systemy powiadamiania służb ratowniczych – to tylko niektóre sposoby, by stworzyć bezpieczną przestrzeń dla starszej osoby.

Dzięki dostępnym obecnie rozwiązaniom technologicznym seniorzy mogą korzystać ze specjalnego wsparcia, które może znacznie podwyższyć ich bezpieczeństwo. Taki bezpieczny dom można osiągnąć dzięki inteligentnym rozwiązaniom, które dedykowane są dla osób starszych.

Nowoczesne instalacje typu inteligentny dom można zrealizować również w istniejących już, starszych budynkach bez konieczności prowadzenia skomplikowanego montażu. Co warto wybrać?

Praktyczne czujniki drzwi i okien

Na szczególną uwagę zasługują czujniki okien oraz czujniki drzwi, czyli kontaktrony, które zapewniają większą kontrolę nad domem. Działają jak czujniki otwarcia i zamknięcia, a także wybrane modele jak czujniki ruchu. Co to oznacza?

W przypadku, gdy senior zapomni o zamknięciu drzwi lub okna, czujnik o tym przypomni. Także będzie on ostrzegał o sytuacjach, w których może dojść do włamania, ponieważ uzbrojony kontaktron może wtedy poinformować o ruchu. Informacja może odbywać się dźwiękowo, ale sygnał może być wysłany także do aplikacji współpracującej z systemem, a także do firmy ochroniarskiej po podpisaniu z nią umowy.

Zalety czujników okien i drzwi:

  • zmniejszają ryzyko zostawienia otwartych drzwi, okien
  • zabezpieczają dom przed włamaniem, kradzieżą
  • pozwalają na powiadomienie o pojawieniu się ruchu

Dzięki takim niewielkim elementom montowanym na oknach i drzwiach można zatem poprawić bezpieczeństwo seniora. Razem z innymi inteligentnymi rozwiązaniami tworzą one komfortowy i bezpieczny dom!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne