Connect with us

Monitoring

Jak znaleźć ukryte kamery w domu?

Jak znaleźć ukryte kamery w domu?

Miniaturyzacja spowodowała, że nawet kamera może stać się niezauważalna. Zamontowana w domu lub innym miejscu, może na bieżąco przekazywać obraz, a nawet dźwięk do szpiegującego. W jaki sposób można znaleźć ukrytą kamerę?

Szpiegowanie za pomocą ukrytych kamer jest stosowane z wielu powodów. Podglądać może mąż lub żona, którzy podejrzewają zdradę, ale również właściciel wynajmowanego mieszkania czy też pokoju hotelowym. Kamera może być wtedy zamontowana w lampce, zegarze, gniazdku czy w kratce wentylacyjnej. Aby zadbać o swoją prywatność, warto zatem sprawdzić, czy na danym obszarze znajdują się ukryte kamery.

Tanie metody na wykrycie ukrytych kamer

Do wykrycia kamery, która może służyć do szpiegowania, można zastosować własny telefon komórkowy. Znajdujące się w nowoczesnych smartfonach aparaty pozwalają na wykrywanie promieniowania podczerwonego, które stosowane jest podczas nagrywania w ciemności.

W tym celu należy:

  • uruchomić aparat w telefonie
  • przeskanować pomieszczenie z uruchomionym aparatem
  • gdy smartfon zauważy podczerwień, można zobaczyć ją na ekranie, co może wskazywać na zamontowanie ukrytej kamery

Należy jednak wskazać, że taka metoda nie zapewnia jednak pełnej efektywności. Do dyspozycji są także specjalne aplikacje, działające jako antyszpieg, lecz także nie wszystkie z nich zapewniają stuprocentową skuteczność.

Profesjonalne metody na wykrycie ukrytych kamer

Najlepszym rozwiązaniem aby sprawdzić, czy w pomieszczeniu jest ukryta kamera, jest wykrywacz ukrytych kamer. To specjalne wykrywacze, które pozwalają na wykrywanie kamer i podsłuchów na podstawie fal radiowych i innych parametrów.

Najprostsze urządzenia tego typu można kupić już za około sto złotych. Posiadają dość dobrą skuteczność, jednak nie pozwalają na wykrywanie każdego typu kamery. Gdy celem jest uzyskanie maksymalnej skuteczności, trzeba przygotować się już na znacznie większy wydatek. Profesjonalny antyszpieg to koszt nawet kilku tysięcy złotych.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne